برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1672 , پاسخ ها : 3
موضوع: سوال در باره انیمیشن سازی

Question سوال در باره انیمیشن سازی

سلام من تازه دارم انیمیشن سازی می کنم
    من یه انیمیشن داستانی رو شروع کردم و می خوام بسازم آیا در نرم افزار افتر افکت بهتره انمیت دهی کنم یا در سینما فوردی ؟
    سوال بعدی من اینه که انیمیشن من تغریبا چهل تا مکان داره مثل خانه ، شرکت ، خیابان ، مغازه و ... آیا همه این ها در نرم افزار های سینما فوردی و افترافکت جا میشن ؟
    سوال بعدی : تو کدوم نرم افزار بهتره کاراکتر کارتونی بسازی سه بعدی ؟
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید

AliNazari آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    27674
    سلام شما نمیتونید داخل افتر افکت کاراکتر 3d رو انیمیت کنید شما اول مدل های خودتون رو تو سینما فوردی بسازید ریگ کنید .لازم نیست که همه مکان ها رو تو یه پروژه بسازید
    بعدا برای هر سکانس میتونید داخت سینما فوردی انیمیت کنید خروجی بگیرید
    بعد داخت افتر افکت کامپوزیت کنید(ترکیپ قسمت هیا مختلف و بهبود رنگ)
    بعد هم تو پریمیر تدوین کنید
    این نظر من شاید بقیه دوستان نظر بهتری داشته باشن
    Im Ali Nazari , Im Motion Designer and Art Director

AliNazari آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    27674
    سلام آقای هادیپور اگه میشه آموزش ساخت یک سکانس انیمیشن رو بزارید تو سایت البته بجز مدل سازی و ریگ بندی چون خیلی وقت میبره
    فقط انیمیت و رند و کامپوزیت و تدوین رو آموزش بدید
    Im Ali Nazari , Im Motion Designer and Art Director

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    اگه سه بعدی میخواهید کار کنید و تازه شروع کردید، پیشنهاد میکنم همه کارها رو توی محیط Cinema 4D یاد بگیرید، من به شخصه کسی رو میشناسم که حتی کارهای 2 بعدی اش رو هم توی Cinema 4D انجام میده و خروجی اش به قدری قوی و جذابه که نمیتونید باور کنید توی محیط سه بعدی کار رو انجام داده.

Cinema 4D تمام ابزارها و امکانات مورد نیاز برای رسم و طراحی دوبعدی و سه بعدی رو بهتون میده و پس از فراگیری حرفه ای اونها میتونید نیازتون رو به نرم افزارهای جانبی مثل illustrator و یا photoshop و یا after effect و .... به حد اقل.

تایم لاین خیلی قوی و و سیستم ریگ خوبی هم در Cinema 4D هست که اگه کار کردن باهاشون رو یاد بگیرید به ندرت پیش میاد که نیاز به نرم افزار دیگری مانند افتر افکت برای انیمیشن سازی پیدا کنید.

نور پردازی و رندر و متریال ها رو هم که یاد بگیرید دیگه برای تصحیح رنگ احتیاج به هیچ چیز دیگری نخواهید داشت.

امکان ساختن، ترکیب و استفاده از چند دوربین هم میتونه نیاز به نرم افزارهای ادیت رو ازبین ببره.

در یک کلام Cinema 4D نرم افزار بسیار قوی و کاملی است و میشه به عنوان تنها نرم افزار مورد نیاز برای کلیه کارهای ممکنه از ساخت مدل سازی دوبعدی گرفته تا ترکینگ و افکت های سینمایی واقع گرایانه رو هم باهاش تولید کنند.

اما !!!!! یه دلیلی وجود داره که کسی که با یک نرم افزار مثل Cinema 4D کار میکنه میاد و در کنارش کار کردن با نرم افزارهای دیگر رو هم یاد میگیره.
    *** بهینه سازی و کاهش زمان تولید!!!

بعله، شما میتونید در سینما فوردی و یا افترافکت هم shape و line و یک وکتور کامل لوگو رو بسازید، ولی این نرم افزارها برای این کار بهینه نشدند و پروسه تولید تولانی ای برای اجرای طرح های پیچیده خواهید داشت در حالیکه همون طرح رو در نصف یا یک سوم زمان و بسیار راحت تر و دقیق تر میتونید در illustrator بسازید.

در خاتمه:
    اگه جواب شما به سوالات زیر بعله هست، حتما و فقط Cinema 4D رو یاد بگیرید:
    1- مدل سازی سه بعدی انجام میدهید؟
    2- انیمیشن برای محیط و اشیاء و مدل های سه بعدی انجام میدهید؟

اگه جواب شما به سوالات زیر بعله هست، After Effect رو هم یاد بگیرید:
    1- در پروژه ای که میخواهید تولید کنید، افکت های زیادی استفاده خواهید کرد؟
    2- نیاز به تنظیم رنگ و تغییرات زیادی در تصویر و افکت ها دارید تا نتیجه مورد نظر رو از خروجی نهایی بگیرید؟

اگه جواب شما به سوال زیر بعله هست، Premiere Pro رو هم در کنار نرم افزارهای فوق یاد بگیرید:
    1- زمان انیمیشن تولیدی بالا است؟
    2- انیمیشن نهایی بیش از 20 صحنه متفاوت خواهد داشت؟

نکته: این مساله رو هم گوشزد کنم که فقط Cinema 4D نیست که برای طراحی سه بعدی و انیمیشن میتونید ازش استفاده کنید. اما Cinema 4D دارای محیط کاربری بسیار ساده تری نسبت به اکثر برنامه های سه بعدی سازی دیگه است و پروسه یادگیری اون آسانتره. ولی همونطور که در مورد اهمیت بهینه سازی اشاره کردم، نرم افزارهای سه بعدی دیگه هم در زمینه های خاصی بهینه شدند:
    3DStudio Max برای کارهای سازه و صنعتی خیلی قویتره.
    Maya برای کارتون و ساخت مو و لباس خیلی قویتره (ولی بسیار پیچیده تر و فراگیری آن سخت تره).
    Houdini برای افکت های سینمایی بسیار قویتره.
    Cinema 4D بیشتر برای موشن گرافیک بهینه شده ولی امکانات کافی برای ساخت انیمیشن کارتونی و کارهای صنعتی رو هم داره.

کلمات کلیدی این موضوع